ZiskejZdravi.cz

Náhoda nebo Prozřetelnost?

Na vysokém domě pracoval natěrač. Visel na lanu nad okny čtvrtého patra, když mu v tom vypadl štětec, rozbil okenní tabuli a spadl do jedné místnosti v tomto patře. Natěrač se spustil na laně až oknu a zavolal do rozbité tabulky: "Promiňte prosím, můj štětec si vybral nesprávné místo. Ale uklidněte se laskavě, kdo sklo rozbil, ten je zaplatí." Jelikož mu nikdo neodpovídal, podíval se rozbitým oknem do pokoje a viděl ženu ležící na zemi, tváří dolů. Tušil něco smrtelného, protáhl ruku otvorem, otevřel okenní kliku a skočil do místnosti.

Vstříc mu zavanul uhelný kouř. Přiblížil se k ženě a poznal, že ještě žije. Vlivem čerstvého vzduchu otevřela oči, začala dýchat a přišla pomalu k sobě. Záhy mohla zachráněná vyprávět jak se to stalo. Postavila v pokoji nádobu se žhavým uhlím, a žehlila prádlo, které si chtěla obléct na svatbu přítelkyně. Náhle upadla do bezvědomí a spadla na zem. Současně upadl natěrači nešikovně štětec, ale bylo to šťastné řízení. Dívka slyšela ještě praskot skla, ale nemohla již učinit sebemenší pohyb. S čerstvým vzduchem se jí dostalo nového života a za několik dnů byla mezi svatebčany u své přítelkyně.

Byla to náhoda o které tak ráda mluví nevěra, nebo to bylo Boží řízení? Ne, slepá náhoda neexistuje. Všechno dobré, spravedlivé a požehnané ve světě pochází od všudy přítomného, moudrého a dobrotivého Boha, on nejen svět stvořil, ale také udržuje, řídí dění národů i život, myšlení jednotlivců podle své moci, lásky a moudrosti. Kdo opustí Boha nestává se svobodný, nýbrž propadne ďáblu. Proto pro nás platí největší životní moudrost: "Uval na Hospodina cestu svou a slož v něm naději, on zajisté všechno spraví." a tak mluví Pán ke každému věřícímu:" Vzývej mně v den soužení, vytrhnu tě a ty mě budeš slaviti." To se vztahuje i na zachování duše před věčnou zkázou.

Text: ZiskejZdravi.czEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Děti - něco pro radostné děti

Děti - něco pro radostné děti