ZiskejZdravi.cz

Krájíme zeleninku a stavíme

Některé dítě je nadšené z toho, že může mamince pomáhat v kuchyni krájet třeba zeleninu do polévky, ti větší už tak nadšení nejsou. Přesto je do užitečné práce potřeba zapojit děti všech věkových kategorií. Ony pak nemají tolik času se nudit a vymýšlet neplechy a krom toho se naučí důležité věci pro život. Pokud bude maminka dostatečně inspirativní a s láskou se bude snažit dítě motivovat, děti to přijmou rády.

Zkuste tu správnou motivaci a představit si k tomu třeba mapu světa, různá zvířata, domeček a nakrájenou zeleninku použít na chvíli jako stavební materiál. Práce se stane radostí a prožijete společně hezkou chvilku. Nebojte se dát něco na krájení i těm menším dětem. Zpočátku si vystačí s příborovým nožem, ale brzy se zdokonalí. Využívejte čas strávený společně při práci a povídejte si s dětmi. Vysvětlujte jim třeba jak je důležitá zrovna ta zelenina pro naše tělo a jak připravovat zdravé jídlo. Možná se vám bude zdát že to nevnímají, nebo neposlouchají, ale až pak jednou budou sami u babičky či tetičky a babička vám zatelefonuje co všechno vaše dítko povídalo, budete si šťastně říkát, "jo, má to všechno smysl".

"Zadávejte úkoly úměrné věku a schopnostem. - Od dětství by děti měly být vedeny k tomu, aby dělaly ty věci, které jsou pro ně vhodné a úměrné jejich věku a schopnostem. Rodiče by měli dodávat dětem odvahu, aby se staly samostatnější. Brzy bude na zemi docházet k vážným problémům a děti by měly být vychovány tak, aby se mohly s nimi vypořádat." - Ellen Whiteová - "Výchova dětí - 21 pracovitost"Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Děti - něco pro radostné děti

Děti - něco pro radostné děti